תשובות לשאלות הנפוצות ביותר על טייוואן:

מהי התקופה הטובה ביותר להגיע לטייוואן?


העונות המתאימות ביותר לטיול בטייוואן הן הסתיו (אוקטובר עד דצמבר) והאביב (סוף פברואר עד אפריל). בשתי העונות הללו הטמפרטורות נוחות, ובחודשי האביב ניתן אף ליהנות מפריחות מרהיבות. עם זאת, חשוב להזכיר שמדובר באי טרופי, ולכן מזג האוויר בטייוואן לא תמיד תואם לתחזיות, והוא עלול להיות בלתי צפוי ולהשתנות במהירות. לכן כדאי תמיד להסתובב בטייוואן עם מטרייה ומעיל גשם דק, לכל צרה שלא תבוא. הטייפונים פוגעים במדינה מתחילת הקיץ ועד סוף הסתיו (בין יולי לסוף ספטמבר), ובאופן כללי הקיץ זו עונה פחות מומלצת לטיול באי. בנוסף, תקופת ראש השנה הסיני (התאריך משתנה מדי שנה, אך לרוב מדובר בסוף ינואר או תחילת פברואר) גם היא אינה מומלצת לטיול, עקב כמות המטיילים הגדולה אשר גורמת לפקקים ועומסים חריגים ברחבי האי, וכן להתייקרות משמעותית של מחירי המלונות.
האם ניתן להעזר בטייוואנית לצורך ליווי לפגישות עסקים בטייוואן?


בהחלט. לטיוואנית יש ניסיון רב בזירת העסקים המקומית והבנה עמוקה של התרבות והשפה. ניתן ליצור קשר ולהרכיב תוכנית יומית אשר תשלב את הצרכים הייחודיים שלכם בהגעתכם לטייוואן.
איך העלויות בטייוואן?


תלוי למה משווים. בהשוואה לישראל, העלויות בטייוואן נמוכות מאוד. ניתן ליהנות מארוחה עשירה ב-10$ (דולר אמריקאי), ואף פחות מכך בשווקי הלילה. עם זאת, חשוב לציין שבהשוואה למקומות אחרים באסיה, כמו הודו, תאילנד, ויאטנם וכו', המחירים בטייוואן גבוהים יותר, ועלויות שירותים כמו מלונות, מדריכים, נהגים וכו' הן בהתאם.
כמה ימים כדאי להקדיש לטייפה וסביבתה?


מעבר להיותה עיר גדולה שמציעה מגוון פעילויות, טייפה היא גם בסיס מצוין לטיולי כוכב מרשימים ומגוונים בסביבתה. במידה ומתניידים עם רכב ונהג צמודים, ניתן ליהנות גם מהעיר וגם מהסביבה ב-4 ימים. אם אתם מתכננים להשתמש בתחבורה ציבורית - מומלץ להקדיש לעיר 6-7 ימים. מבטיחים שלא תשתעממו.
האם נוח לשכור רכב ולטייל עצמאית בטייוואן?


ניתן לשכור רכב ולטייל עצמאית בטייוואן. הכבישים נוחים יחסית ויש שילוט באנגלית ברוב המקומות. עם זאת, במידה ויש אפשרות לטייל עם נהג מקומי דובר אנגלית- מניסיוננו אנו ממליצים על כך. זה מאפשר טיול בראש שקט יותר, במיוחד בכבישים ההרריים ובאזורים הכפריים.
האם צריך ויזה לטייוואן?


מאז 2011 ישראלים יכולים להיכנס לטייוואן ללא ויזה, לשהייה של עד 90 יום. לשהייה ארוכה יותר יש צורך באשרה מיוחדת (ויזת סטודנט, ויזת עבודה וכו').

עם זאת, יש לוודא שהדרכון בתוקף לעוד 6 חודשים לפחות מיום הכניסה לטייוואן, ושיש לכם כרטיס חזרה לארץ (או לכל מקום אחר) שתוכלו להראות עם הגעתכם לאי. הרשויות בטייוואן מקפידות מאוד בנושאים האלו.
לכמה זמן כדאי להגיע?


התשובה לשאלה זו כמובן משתנה בהתאם לסגנון הטיול. במידה ומטיילים עם רכב, נהג ומדריך צמודים, ניתן ליהנות מטיול מקיף ברחבי טייוואן ב-10-12 ימים. במידה ורוצים לשלב את טייוואן עם יעד נוסף, אפשר גם להקדיש לה 5-7 ימים שכוללים את טייפה והסביבה, ואת הפארק הלאומי טרוקו. תרמילאים שלא ממהרים? תוכלו לבלות בטייוואן אפילו מספר חודשים.
מהי הדרך הטובה ביותר להגיע לטייוואן?


לצערנו, נכון להיום אין טיסות ישירות בין ישראל לטייוואן. אנו ממליצים להגיע באחת מהדרכים הבאות: דרך הונג קונג (ישנה טיסה ישירה מישראל להונג-קונג עם אל-על או עם קתאי-פסיפיק), או דרך סיאול (ישנה טיסה ישירה מישראל לסיאול עם קוריאן איירליינס).
כיצד ניתן להצטרף לסיורים עם מיטל מרגוליס לין?


1. ניתן לשריין יום סיור עומק בטייפה עם מיטל, בדגש על רוח, תרבות וקולינריה. 2. ניתן להצטרף לסיורים הקולינריים הפתוחים לקהל הרחב בכל יום ראשון. 3. ניתן להצטרף לטיול מקיף בטייוואן מטעם החברה הגיאוגרפית, אשר מתקיים פעמיים בשנה. לפרטים נוספים- meital@taiwanit.net
האם טייוואן ידידותית לשומרי כשרות?


בטייוואן אין מסעדות כשרות למהדרין, אך ישנו מגוון רחב של מסעדות צמחוניות שבהן ניתן לאכול בראש שקט. מי שמעוניין באוכל כשר למהדרין יוכל להיעזר ברחל טביב מבית חב״ד בטייפה, אשר מציעה שירות ארוחות כשרות.

shutterstock_691519408 (1).jpg

יש לכם שאלות נוספות?