top of page
  • תמונת הסופר/תTaiwanit

טייוואנית - סיכום עשור של פעילות!

עודכן: 7 בפבר׳


מי היה מאמין שעברו כבר עשר שנים?

במבט לאחור, באמת קשה לנו להאמין שחלף עשור מאז דצמבר 2012, אז Taiwanit התחילה את דרכה בצעדים קטנים ומהוססים. אנחנו גאים להסתכל אחורה ולבחון את כל אירועי השיא שלנו – ואנחנו מזמינים אתכם להתרגש יחד איתנו :)


2012

העסק הקטן Taiwanit הוקם והתחלנו מיד לעבוד!

בשיתוף פעולה עם נציגות טייוואן בישראל הנחנו ערב של הרצאות ותכנים על לימודים, טיולים ועסקים בטייוואן. באותו ערב הייתה גם תערוכת צילומים - ״טייוואן מבעד לעיניים ישראליות״.

ב-2012 Taiwanit גם התעצבה וקיבלה את הלוגו הראשון שלה. באותה שנה פתחנו את עמוד הפייסבוק שזכה למאות עוקבים, ובו התחלנו לפרסם כתבות עומק על התרבות הטייוואנית, בדגש על טיפים למטיילים הישראלים.


2013-2014

בתקופה הזו יצאנו לדרך עם הדרכות לישראלים בטייוואן. באותן שנים טייוואן עוד לא הייתה יעד תיירות פופולרי, אז ליווינו בעיקר ארגונים ואנשי עסקים שעבדו עם גופים טייוואנים. כמו כן, התחלנו לספק שירותי תרגום וליווי בפגישות עסקיות, ובעיקר סייענו ללקוחותינו הישראלים להתגבר על פערי התרבות.

התחלנו לפתח את מסלולי טיולי הבוטיק שלנו ושילבנו בהם את המקומות המיוחדים והמעניינים ביותר בטייוואן, כולל אלו שמחוץ למפת התיירות הסטנדרטית. הוצאנו מספר קבוצות מטיילים לסיורי יום בטייפה ובעקבות ביקוש הולך וגובר הקמנו את האתר של Taiwanit!2015

יצאנו מגבולות טייפה, פיתחנו מסלולים חדשים והרחבנו את הטיולים שלנו לכל רחבי טייוואן. זו הייתה הנקודה שבה ידענו שמכאן רק נמשיך ונצמח! Taiwanit גדלה והתפתחה, והתחלנו להכשיר מדריכים נוספים שילוו את קבוצות המטיילים שלנו. בנוסף, באותה שנה חג סירות הדרקון היה מרגש במיוחד עבורנו - גידי ואהרוני הגיעו לבקר ולבשל איתנו את הג׳ונג-זי המסורתי, במסגרת תוכניתם ״המסע המופלא של אהרוני וגידי״.
2016

ב-2016 היה לנו שיא של משלחות לטייוואן! אירחנו משלחת ספורט של מאה בני נוער מישראל וארגנו את ביקורם באי. למשלחת התלוו נציגי עיריית ירושלים שאותם הדרכנו בסיורי עומק בטייפה. זכינו ללוות עוד משלחות מעולם החינוך, כמו משלחת מטעם החוג לפסיכולוגיה של האוניברסיטה העברית שהגיעה להשתתף בכנס.

באותה שנה התחלנו להדריך גם טיולים מאורגנים לטייוואן מטעם "החברה הגיאוגרפית", ובמקביל המשכנו לפתח את טיולי העומק הייחודיים שלנו.
2017

חברת הייעוץ של Taiwanit הוקמה באופן רשמי בשם Taiwanit Dream Ltd (逐夢有限公司). המשכנו בפעילות שלנו וסייענו לחברות ישראליות בביקורים עסקיים באי. בנוסף, התחלנו ליצור קשרים עם אוניברסיטאות שונות בטייוואן, כמו האוניברסיטה לרפואה ו-NTU. פתחנו בקו חדש של פעילות - הרצאות! במסגרת שיתוף הפעולה עם האוניברסיטאות העברנו הרצאות על היזמות הישראלית, ״סטארטאפ ניישן״, יצירתיות ועוד בפני קהל טייוואני.


2018

בתחילת 2018 זכינו להרצות ביריד הספרים הבינלאומי בטייפה ולהנגיש את התרבות הישראלית לקהל הטייוואני. באותו פרויקט גם ראיינו את חיים שפיר, הממציא (הישראלי) של משחק הטאקי, והעברנו הרצאה על טייוואן למשלחת של מיטב הסופרים והאמנים הישראלים.

בשנה זו גם התחלנו בעבודתנו המשותפת וההדוקה עם לשכת התיירות הטייוואנית במטרה לקדם את טייוואן כיעד תיירותי לישראלים. הנחנו מספר אירועים בתל אביב עבור עיתונאים ומשפיענים ישראלים, והתחלנו לרקום שיתופי פעולה עם המדיה הישראלית במטרה לקדם את טייוואן.

המשכנו כמובן להפיק טיולי בוטיק ייחודיים עבור קהל המטיילים שלנו, ואפילו זכינו להדריך את פרופסור דן שכטמן, זוכה פרס נובל לכימיה, בביקורו בטייפה.

2019

הגענו לתל אביב ליריד התיירות הבינלאומי (IMTM), והנחנו את הביתן הטייוואני עם תכנים, טקסים ומופעי ריקוד מסורתיים. במסגרת ביקורנו בישראל גם התארחנו בתוכנית הבוקר של פאולה וליאון יחד עם חברותינו האובריג'יניות, דיברנו על התרבות הטייוואנית וגם שם היה מופע ריקוד. בנוסף, בשיתוף לשכת התיירות הטייוואנית השקנו סדרת סרטונים על טייוואן בעברית. הצוות שלנו המשיך להתרחב והצטרפו אלינו מדריכים מקומיים חדשים שהובילו יחד מספר שיא של טיולי בוטיק באי.
2020

את השנה התחלנו במלוא המרץ - התארחנו בערוץ 12 בכתבה ״אחרי הסיני והיפני: המטבח הטיוואני עושה עלייה״ שבה סיפרנו על עולם הקולינריה הטייוואני. אבל... די מהר הדברים התגלגלו למקום בלתי צפוי - הקורונה הכתה בנו במהירות וטייוואן נכנסה להסגר. למרות שחלק ניכר מהפעילות שלנו הושבת המשכנו קדימה! התגברנו על הקשיים וניצלנו את ההזדמנות כדי להתפתח לאפיקים נוספים - כך קיימנו לראשונה סדרת הרצאות זום בשיתוף Go Travel על טייוואן, הקולינריה שלה, ועל המסורות הייחודיות.

בטייוואן באותה תקופה התחלנו את שיתוף הפעולה שלנו עם IP2 – תכנית הממומנת ע״י משרד הכלכלה הטייוואני שמטרתה להביא סטארטאפים ישראלים לאקו-סיסטם הטייוואני. במסגרת פעילותנו העברנו סמינרים לחברות ישראליות שמקיימות מגעים עסקיים עם טייוואן, ודיברנו על התרבות העסקית (ובכלל) בטייוואן. בשיא הקורונה אפילו זכינו להדריך סטארטאפ ישראלי שקיבל אישור מיוחד להיכנס לטייוואן, עם שבועיים ימי בידוד (!).

לאור המצב החדש הקמנו את מגזין Taiwanit, וכך הצלחנו לשלוח אליכם תכנים עד הספה בבית, ולקרב את הלב של אסיה לישראל למרות סגירת הגבולות.2021

התחלנו את עבודתנו עם הטכניון במטרה לייצר חיבורים אקדמאיים בין ישראל וטייוואן, ולהנגיש את תכניות הלימודים הבינלאומיות של הטכניון לסטודנטים בטייוואן בתחומי המדע והטכנולוגיה. במסגרת זו העברנו הרצאות על ישראל בהקשר של מדע וטכנולוגיה באוניברסיטאות מובילות בטייוואן, וגם הקמנו את קבוצת בוגרי הטכניון בטייוואן שמונה כיום כשלושים בוגרים.

כמו כן, העברנו הרצאות על טייוואן לאנשי חינוך ישראלים במסגרת הפרויקט ״חברים לעט״ שמחבר בין בתי ספר ישראלים וטייוואנים, ובסוף 2021 הקמנו מיזם קטן של ״מתנות מארץ הקודש״ - הבאנו לקהל הטייוואני מוצרים ומתנות מישראל, במטרה להנגיש את התרבות הישראלית לקהל הטייוואני דרך אומנות ייחודית תוצרת הארץ.


2022

בשנה האחרונה הפקנו לראשונה את אירוע בוגרי הטכניון בטייוואן עם ארוחת ערב ישראלית, יין ישראלי ומגוון פעילויות נטוורקינג. בנוסף, ניצלנו את השנה כדי להיערך להסרת המגבלות ולחזרה לפעילות המלאה של Taiwanit - הכשרנו מדריכים, שדרגנו את המסלולים שלנו, וטיפחנו קשרים עם מורים לסדנאות מיוחדות כמו קליגרפיה, בישול, רפואה סינית ועוד.

באוקטובר, בשעה טובה, טייוואן פתחה את גבולותיה, ואנחנו חזרנו (סוף סוף!) להוציא ולהוביל את סיורי הבוטיק שלנו ברחבי האי.


וואו! אלו היו עשר שנים מלאות וגדושות. מה לא עברנו - העסק הוקם ולראשונה נחשפנו לעשרות ומאות אנשים דרך הרשתות החברתיות, השקנו טיולים מעמיקים בכל רחבי האי, בישלנו עם גידי ואהרוני, הופענו ברדיו ובטלוויזיה, זכינו לייצג את ישראל כאומה מתקדמת ומובילה מול הקהל הטייוואני, חשפנו את טייוואן לקהל הישראלי, סייענו לעסקים להתגבר על פערי שפה ותרבות, יצרנו שיתופי פעולה רבים ושרדנו (כדי לספר!) מגיפה עולמית. אנחנו מלאי תקווה שעשר השנים הבאות ימשיכו להניב עוד עשייה רבה ומשמעותית, ועוד קירוב לבבות בין אנשים וארגונים טייוואנים וישראלים.מתכננים ביקור בטייוואן ורוצים להפיק ממנו את המירב?

מתחילים פרויקט הקשור בטייוואן וזקוקים לייעוץ והכוונה?

מעוניינים לשלב בטיול שלכם סיור תרבות מעמיק עם מיטל מרגוליס לין?

לכל עניין ושאלה אנחנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר.

Comments


  • LinkedIn - Grey Circle
  • Facebook - Grey Circle
Jiaoxi Sietian Temple.jpg

צרו קשר

bottom of page