top of page
  • תמונת הסופר/תTaiwanit

טייוואן מבעד לעיניים ישראליות - איה גולדברג

עודכן: 7 בפבר׳

שם: איה גולדברג

גיל: 26

מקום מגורים: בין מטולה לרחובות (מציאות של קורונה).

מתי ביקרת בטייוואן ובאיזו מסגרת? טיילתי בטייוואן לפני שנתיים וחצי כחלק מטיול ארוך במזרח אסיה.


1. למה טייוואן?


לטייוואן ולאפשרות לטייל בה הגעתי דרך אחותי הגדולה שטיילה בה כשנתיים לפניי. הסיפורים על האנשים המקסימים שפגשה, על האווירה הנינוחה והבטוחה שהמדינה השרתה עליה, האוכל יוצא הדופן והתרבות המסקרנת גרמו לי לסמן את טייוואן כיעד אליו ארצה להגיע באיזו הזדמנות, לחקור ולטייל. לאחר מספר חודשים בטיול שלי, התקדמתי מספיק מזרחה (ויאטנם) בשביל להרגיש שעכשיו הגיע תורה של טייוואן.

גשר הקשתות Sanxiantai, צפונית לעיר טאיטונג. צילום: איה גולדברג
צבע המים המדהים בפארק הלאומי טארוקו. צילום: איה גולדברג

2. חוויה בלתי נשכחת מטייוואן?


האמת היא שבקלות אני בוחרת חוויה בלתי נשכחת מטייוואן, כי בעצם היא מקיפה כמעט את חווית הטיול שם כולה. באחת הפעמים שבחרתי להתקדם דרומה בחוף המזרחי באמצעות טרמפים ובלי תוכנית מאוד מגובשת על המשך הטיול, נעצרה לידי אישה על טוסטוס שניסתה להבין באנגלית די שבורה מה לעזאזל אני עושה. ניסיתי להסביר לה שאני מטיילת ופניי לכיוון Kenting בקצה הדרומי של האי. לא בטוחה כמה בנקודה הזו היא הבינה את כוונותיי, אבל היה לה מאוד ברור שבסיטואציה הזו היא לא משאירה אותי. לא ידעתי אז עד כמה הבחירה להיות דינמית ולזרום באותו רגע עם מלודי (כל טייוואני מחזיק גם בשם אנגלי, אולי בשביל סיטואציות שכאלה...) תוביל אותי להרפתקאה עם משפחה טייוואנית מדהימה. מלודי החליטה להזמין אותי לביתה ולמשפחתה שבדיוק התכנסה לחגוג את חג צ'ינגמינג - חג ניקוי הקברים המסורתי. מאותו רגע ואילך ביליתי עם מלודי מספר שבועות ברחבי האי, עברנו בין שלושה בתים שונים של משפחתה (של הגרוש שלה, של ביתה הגדולה, ושלה ושל בן זוגה שנמצא בטייפה), נסענו לראות אתרי טבע מקסימים, שווקים, החלפנו סיפורים והסברים על המדינות שלנו והרגשתי שטעמתי מכל מאכל מקומי אפשרי. המפגש בין העולמות השונים והמרוחקים, הביא אותנו לריגוש הדדי וחיבור אמיתי שהתגבר על קשיי השפה או פערי התרבות. אין ספק שבזכות מלודי ומשפחתה זכיתי לפגוש את טייוואן מקרוב על כל נופיה וקסמיה.

תמונה משפחתית בחג צ'ינמינג
תצפית על העיר גאושיונג. צילום: איה גולדברג

3. מקום בטייוואן שלדעתך אסור לפספס?


שמורת הטבע 'אלישאן' (Alishan), נמצאת על הרכס במרכז האי ובה אפשר לראות עצים עתיקים בני אלפי שנים ובגובה עצום שאותי באופן אישי ריגשו מאוד. עוד דבר שהייתי אומרת שלא כדאי לפספס הוא הבילוי בשווקי האוכל המקומיים, שבכל עיר טייוואנית לא חסר מהם ומהשפע שהם יכולים להציע.

שמורת הטבע אלישאן

4. מאכל טייוואני שהיית שמחה לאכול עכשיו?


המגוון של האוכל המקומי בטייוואן היה העשיר ביותר שפגשתי במהלך הטיול במזרח והייתי שמחה לחזור להרבה מהטעמים שהיו שם! אם בכל זאת אני צריכה לבחור אחד, אני אלך על סנדוויץ' אורז שעל שמו המקומי אני לא יודעת לחזור אבל מדובר במשטח אורז שבתוכו שמים דברים טעימים בסגנון מקומי כמו ביצה, בצק מטוגן, שלל ממרחים ומיני ירקות. את כל החגיגה הזאת מגלגלים לצורת סנדוויץ'! טעים טעים.


5. הצילום האהוב עליך ביותר מטייוואן?


מהסיבה שהחוויה המשמעותית שלי ביותר קשורה לחוויה האנושית והקרובה שהייתה לי עם מלודי ומשפחתה בחרתי בתמונה הזו, שאולי מעבירה מעט מהביחד המשמעותי שחווינו שם.

איה והמשפחה "המאמצת"

גם אתם ביקרתם והתרגשתם בטייוואן? צילמתם תמונות יפות? רוצים גם אתם לספר על זה?

צרו איתנו קשר והצטרפו לפרויקט המיוחד של Taiwanit - "טייוואן מבעד לעיניים ישראליות".
Comentarios


  • LinkedIn - Grey Circle
  • Facebook - Grey Circle
Jiaoxi Sietian Temple.jpg

צרו קשר

bottom of page