top of page
  • תמונת הסופר/תTaiwanit

טייוואן מבעד לעיניים ישראליות - זיו מנצור

עודכן: 7 בפבר׳

שם: זיו מנצור

גיל: 24

מקום מגורים: ירושלים

מתי ביקרת בטייוואן ובאיזו מסגרת? ביקרתי בטייוואן בדצמבר 2019 במסגרת טיול שעשיתי עם חברה שהייתה באמצע הטיול הגדול שלה.

זיו מנצור

1. למה טייוואן?


הגעתי לטייוואן במקרה. החברה שאיתה טיילתי רצתה להתרענן קצת מהודו, ושמעה בקטנה על טיוואן. אני בדיוק עבדתי בעבודה ממש אינטנסיבית ושוחקת, וההזדמנות לטייל במדינה שידענו עליה מעט וששמענו עליה דברים טובים - סקרנה את שתינו.


2. חוויה בלתי נשכחת מטייוואן?


חלקים רבים מהטיול הפכו לחוויה בזכות התושבים הטיוואנים המהממים בטוב לבם, שהפתיעו אותנו כל פעם מחדש. נהגנו לתפוס טרמפים ובהיבט הזה תמיד היו לנו חוויות: אם זה נהג מונית שלקח אותנו בחינם (!) כשעצרנו טרמפים, או משפחה שרצתה לשים את אחד הילדים בבגאז' רק כדי שלנו יהיה מקום בטרמפ. הכי זכור לי בחור שלקח אותנו טרמפ מטיימאלי לרכבת ביולי: עצרנו את הטרמפ בשעות הבוקר. הוא לא ידע אנגלית בכלל, אז כל התקשורת הייתה בגוגל טרנסלייט. הוא עצר לנו טרמפ עם הטנדר שלו, ובעיירה הבאה שהגענו אליה הוא עצר לקנות לנו מוצ'י (מין ממתק יפני עמילני שנפוץ בטייוואן). הוא שאל אם יש לנו זמן וברוחב לבו פשוט החליט שהוא לוקח אותנו לטיול. זה התחיל בעצירה לקנות לחם- לא ממש הבנו למה, ואז הוא לקח אותנו לפארק מקומי יפה והביא לנו את הלחם כדי שנאכיל את הדגים שבאגם בפארק. אחר כך הוא לקח אותנו לנקודת תצפית יפה על החוף. אחר כך, לקראת שקיעה כבר, הוא לקח אותנו לחוף ליד מלון נטוש - החוף היה מהמם, כולנו היינו שמחים ברמות והשתוללנו על החוף, היה רגע בלתי נשכח. בסיום הוא לקח אותנו לתחנת רכבת, נפרדנו בחיבוק ובהוספה בפייסבוק. השם שלו בפייסבוק בסינית אז עד שהתחלתי ללמוד סינית אפילו לא ידעתי איך קוראים לו.

שמחים בחוף יפה

3. מקום בטייוואן שלדעתך אסור לפספס?


מקום שאסור לפספס הוא החוף המזרחי! תחבורתית הוא פחות נגיש מהחוף המערבי, אבל יש רכבת כמעט בכל עיירה קטנה. נהננו ממש פשוט לפתוח את ה-Google Maps, לחפש על המפה עיירה שקורצת לנו, לוודא שיש לנו איפה לישון שם - ופשוט לנסוע. הגענו ככה למקומות יפהפיים, מקומיים ושקטים וזכינו לחוות ככה את טייוואן באמת.

באזור Taimali. צילום: זיו מנצור
באזור Taimali. צילום: זיו מנצור

4. מאכל טייוואני שהיית שמחה לאכול עכשיו?


מאכל טייוואני שהייתי שמחה לאכול עכשיו, בייחוד כשהחורף בפתח, הוא מעין מרק שאכלתי באחת העיירות המפורסמות שנמצאות שעה מטייפה. זו עיירה עם סמטה מרכזית מפותלת שבכולה ישנו שוק. באחד הדוכנים היו סועדים רבים ולמרות שלא היה לי מושג מה יש במרק- הזמנתי אותו והוא היה מיוחד ברמות. מתקתק, טעים ומרגיש בריא.

בנוסף, בתור אחת ששתתה במהלך הטיול כל יום באבל טי, הייתי שמחה ליהנות גם מזה.


5. הצילום האהוב עליך ביותר מטייוואן?


הצילום האהוב עליי מטייוואן נלקח באחת מהעיירות שהגענו אליהן בחוף המזרחי, ברגע כזה שהרגיש אלוהי.

באזור Nan'ao. צילום: זיו מנצור

זיו כיום נמצאת באמצע לימודיה לתואר ראשון בלימודי אסיה ובתקשורת באוניברסיטה העברית. היא מתמחה אצלנו ב-Taiwanit מטעם קורס המתמחים של האוניברסיטה. בזמנה הפנוי היא עובדת במסעדה הודית וכותבת תוכן משלה.גם אתם ביקרתם והתרגשתם בטייוואן? צילמתם תמונות יפות? רוצים גם אתם לספר על זה?

צרו איתנו קשר והצטרפו לפרויקט המיוחד של Taiwanit - "טייוואן מבעד לעיניים ישראליות".
Comments


  • LinkedIn - Grey Circle
  • Facebook - Grey Circle
Jiaoxi Sietian Temple.jpg

צרו קשר

bottom of page